Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Pomysły na wieczór panieński

Pomysły na wieczór panieński

Przygotowania do ślubu i wesela potrafią być naprawdę męczące i stresujące. Na głowie przyszłej Panny Młodej jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej, fotografa, orkiestry, sukni ślubnej, obrączek i wiele, wiele więcej. Co zrobić żeby nie zwariować w tym szale przygotowań – trzeba znaleźć chwilę dla siebie. Doskonałą odskocznią może być właśnie wieczór panieński zorganizowany przez grono przyjaciółek Panny Młodej. W gronie najbliższych można się zrelaksować, zapomnieć o tym co jeszcze nie zostało zrobione, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i dobrą zabawę. W końcu wieczór panieński to ostatnia taka impreza w stanie wolnym, na każdej kolejnej będziesz już mężatką. Jeśli organizujesz wieczór panieński to świetnie trafiłaś, u nas znajdziesz różne pomysły na panieński, które sprawią, że organizowany przez ciebie wieczór panieński będzie wyjątkowy. Z całą pewności Panna Młoda i wszystkie jej koleżanki zapamiętają go do końca życia. 

Kto organizuje wieczór panieński?

Ogólnie przyjmuje się, że organizacją wieczoru panieńskiego powinna zająć się świadkowa. Jednak z tym różnie bywa, niekiedy nie ma jej na miejscu, albo nie czuje się na tyle dobrze w tej roli, dlatego też zdarza się, że funkcję tą przejmuje inna bliska przyjaciółka Panny Młodej. Dobrze, gdy wieczór panieński zorganizuje osoba, która dobrze zna przyszłą Pannę Młodą, wie jaki ma gust, a ponadto będzie się czuła w tej roli dobrze. Podczas organizacji panieńskiego przyda się ktoś energiczny z dużą ilością ciekawych pomysłów. 

Kiedy najlepiej zorganizować wieczór panieński?

Oglądając filmy, których fabuła opiera się na wieczorze panieńskim można zauważyć, że są one organizowane najczęściej dzień przed weselem. Przyznajemy, że takie rozwiązanie może być dość ryzykowne, zwłaszcza, że wieczór panieński bywa szaloną nocą, a zabawa kończy się dopiero nad ranem. Trzeba też pamiętać o tym, że w niektórych rejonach polski organizowany jest tzw. polter, czyli butelki, które odbywają się zazwyczaj tydzień przed weselem, a nie tak jak kiedyś było dzień przed wielkim dniem. Z tego też względu wiele par jest za tym, aby wieczór panieński i kawalerski były organizowane dwa, a niekiedy nawet trzy tygodnie przed ślubem. Termin ten jest dużo bezpieczniejszy i zostaje wystarczająco dużo czasu do ślubu, aby móc wyleczyć ból głowy i na ślubie wyglądać pięknie i promiennie. 

Od czego zacząć organizację wieczoru panieńskiego?

Przyjaciółki Panny Młodej dokładają wszelkich starań, aby zorganizowany przez nie wieczór panieński był wyjątkowy. Dlatego też warto zrobić wspólną burzę mózgów i zebrać różne pomysły na wieczór panieński. Zanim jednak do tego przystąpicie pamiętajcie o kilku rzeczach:

  • zastanówcie się z czego najbardziej przyszła Panna Młoda by się ucieszyła; czy woli szalone imprezy w klubie, czy raczej kameralne domówki;
  • jakie ma zainteresowania przyszła Panna Młoda, to też może Was naprowadzić na odpowiedni pomysł;
  • wspólnie ustalcie, czy wieczór panieński będzie ukrywany do samego końca w tajemnicy – przyjęcie niespodzianka, czy powiecie o tym przyjaciółce z wyprzedzeniem;
  • lista gości, warto zadbać o to, aby na wieczór panieński były zaproszone wszystkie najbliższe przyjaciółki Panny młodej, koleżanki z pracy, a także bliskie jej osoby z rodziny siostra, kuzynki itp.; jeżeli ustaliliście, że wieczór panieński nie jest tajemnicą wówczas możecie spytać Pannę Młodą kogo chciałaby widzieć w tym dniu;
  • termin, ustalcie z odpowiednim wyprzedzeniem termin wieczoru panieńskiego i powiadomcie o nim wszystkie zaproszone osoby, aby każdy mógł sobie ten dzień zarezerwować i nic innego nie planować;
  • budżet, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, przyjmuje się, że wieczór panieński organizują i finansują przyjaciółki Panny Młodej; zazwyczaj ustala się jakąś sumę, którą wszystkie przyjaciółki wpłacają organizatorce imprezy, może to być świadkowa i ona z tych pieniędzy pokrywa wszelkie koszty; pamiętajcie, aby te zrzutki nie były zbyt duże, bo za chwilę pojawia się kolejny wydatek – ślub.

Jak wszystkie powyższe punkty zostały ustalone, to macie już połowę sukcesu, no może nieco mniej. Pozostaje kwestia chyba najważniejsza jak dokładnie ma wyglądać wieczór panieński…

Wieczór panieński – pomysły

Jak jest już ustalona lista gości, termin, budżet to można zabrać się za dopinanie szczegółów, jednak aby było to możliwe trzeba mieć pomysł na panieński. Spokojnie w tym również Wam pomożemy, poniżej przedstawimy Wam pomysły na wieczór panieński, może któryś z nich przypadnie Wam do gusty i będziecie go mogły w pełni wykorzystać.

Impreza w klubie

Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli Panna Młoda lubi imprezować i wiadomo, że wyjście do klubu sprawi jej przyjemność. Oczywiście trzeba zadbać o wynajęcie loży, można pomyśleć również o kolorowych drinkach, przekąskach; a nawet pójść o krok dalej i ustalić jednakowe stroje, czy zadbać o inne gadżety jednoznacznie kojarzące się z wieczorem panieńskim. Dodatkową atrakcją będzie przybycie na taką imprezę limuzyną, w której wypijecie po lampce szampana. 

Wieczór panieński pełen relaksu – SPA

Inną opcją, zdecydowanie mniej szaloną jest spędzenie weekendu w SPA. Można wyjechać nawet gdzieś nad morze, przyjemne spacery po plaży, zabiegi upiększające, masaże, maseczki, pyszna kolacja w pięknej restauracji, a na koniec babskie pogaduchy przy szampanie w hotelowym pokoju – istny relaks i oderwanie się od rzeczywistości.

Piknik, garden party

Obie te propozycje przeznaczone są dla Pań Młodych, które organizują swój ślub w okresie letnim. Do zorganizowania prawdziwego garden party, czy pikniku w jakimś konkretnym stylu np. boho konieczna jest piękna pogoda. Szczerze powiedziawszy opcja ta nie jest zbyt kosztowna, bo wiele rzeczy można przygotować samodzielnie. Wystarczy troszkę przystroić ogród, świecami, lampkami choinkowymi, albo innymi papierowymi ozdobami. Jedzenie również można przygotować samodzielnie. Piknik na łące, polu, albo w lesie, również może być ciekawą opcją, ale pomyślcie, czy to, aby na pewno trafia w gust Panny Młodej. 

Wieczór panieński w domu – babski wieczór

Nie wszyscy muszą gustować w szalonych imprezach organizowanych w klubach, w których są tłumy. Jeżeli ktoś jest typem domatora to lepiej go nie uszczęśliwiać na siłę tylko pomyśleć o zorganizowaniu wieczoru panieńskiego w domu. Wystarczy w pokoju powiesić kilka imprezowych akcentów, można coś wspólnie ugotować, albo zamówić, fajnie jeśli przygotuje się  na ten dzień jakieś gry i zabawy, z pewnością urozmaicą one ten dzień. Pamiętajcie jednak, aby przez cały czas to przyszła Panna Młoda była w centrum uwagi, w końcu to dla niej zorganizowałyście ten dzień.

Impreza tematyczna – przebieranki

Wieczór panieński może być dużo ciekawszy i zabawniejszy, jeśli postawicie na jakiś motyw przewodni, może taki sam co na weselu jeśli Para Młoda o to zadbała. Ciekawymi pomysłami jest powrót do lat 20., albo 60., impreza w stylu Wielki Gatsby, hawajskie party, disneyeowskie kreacje, ciekawe stroje i dekoracje. Nawet jak zdecydujecie się wyjść do klubu to będziecie wyglądać świetnie i wyróżniać się z tłumu innych imprezowiczów.

Escape Room, albo inna wspólna gra

Tego typu zabawy zawsze doskonale integrują całe towarzystwo i są wstępem do dalszej świetnej zabawy. Escape Roomy mają różne tematyki, można też samodzielnie wymyślić grę miejską – do roboty!

Wspólna nauka tańca 

Najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu. Może wypad na kurs tańca: taniec brzucha, salsa, czy pole dance to może być świetna zabawa dla Was wszystkich.

Sesja zdjęciowa

Zdjęcia zawsze są doskonałą pamiątką. Warto zatem pomyśleć o sesji zdjęciowej nie tylko dla przyszłej Panny Młodej, ale również wszystkich jej przyjaciółek. Podczas takiej sesji też można się świetnie bawić, a uwiecznienie tego dnia na zdjęciach to dobry pomysł. 

Wizyta u wróżki

Jeśli nigdy nie byłyście to może to dobry moment, w końcu Panna Młoda zaczyna w swoim życiu nowy rozdział. Pamiętajcie jednak, aby wszystko co Wam powie wróżka traktować z przymrużeniem oka. Jeśli jednak znacie dobrze Pannę Młodą i wiecie, że wszystko co powie wróżka weźmie głęboko do serca może lepiej wybrać inny pomysł na panieński.

Klub ze striptizem

W filmach nie ma wieczoru panieńskiego bez striptizu. Jeśli przyszła Panna Młoda zawsze o tym marzyła, to dlaczego by nie spełnić jej marzenia. Chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę.

Wyjście na koncert

Wspólny wypad na koncert ulubionego zespołu Panny Młodej też może być świetnym pomysłem na spędzenie tego dnia. Zacznijcie od spotkania w domu, kilka zabaw, później wyjście na koncert, a po koncercie możne kontynuować zabawę w jakimś klubie. 

Mamy nadzieję, że któryś z pomysłów przypadnie Wam do gustu, albo chociaż w jakiś sposób zainspiruje i ułatwi organizację wieczoru panieńskiego. Nie musicie oczywiście ograniczać się wyłącznie do jednej opcji, pomysły na panieński można łączyć. Pomysłów na wieczór panieński jest mnóstwo – ogranicza Was wyłącznie wasza wyobraźnia, no i może trochę budżet. Pamiętajcie o Pannie Młodej i o tym, że to ona jest gwiazdą tego wieczoru i ma się dobrze bawić. 

Dajcie znać jak Wy spędzałyście swój wieczór panieński?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *