Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Przyśpiewki weselne – Teksty

Przyśpiewki weselne – Teksty

Wesele z całą pewnością jest stresującym dniem zwłaszcza dla Pary Młodej, ale nie można zapominać o tym, że to bardzo szczęśliwy dzień. Organizacja wesele jest trudnym zadaniem, jednak jak już wszyscy goście zjawią się na sali weselnej, złożą życzenia, a Para Młoda zatańczy swój pierwszy taniec, wówczas stres powoli opada i zaczyna się na szalona zabawa do białego rana. I o to właśnie chodzi, na weselu wszyscy powinni się dobrze bawić. Przyśpiewki weselne są praktycznie nierozerwalnym elementem każdego wesela. Chcąc nie chcąc na pewno ktoś z gości pochwali się tym, że zna różne przyśpiewki weselne. A jeśli nie znacie, to z nami się dobrze do tego przygotujecie. Poniżej znajduje się mała ściąga.

Czym są przyśpiewki weselne?

Na polskim weselu można spotkać wiele charakterystycznych elementów, jednym z nich są m.in. przyśpiewki weselne. Przyśpiewki są niczym innym jak krótkimi piosenkami ludowymi, których tekst nawiązuje do wesela. Dobre przyśpiewki weselne powinny spełnić dwa warunki, przede wszystkim muszą być śmieszne i muszą zachęcać wszystkich gości do wspólnej zabawy. Przyśpiewki zazwyczaj sprawiają, że wszyscy goście się integrują, a cała uwaga skupiona jest na Parze Młodej, o to przecież chodzi w końcu to ich dzień.

Przyśpiewki weselne mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Jedni znają wiele różnych wersji, którymi chętnie się popisują na weselu. Zaś inne osoby nie przepadają za tego typu przerywnikami wesela. 

Kiedyś przyśpiewki weselne były obowiązkowym elementem każdego wesela, obecnie stanowią one wyłącznie pewną atrakcję i są śpiewane dużo rzadziej, wszystko jednak zależy od tego jakich gości zaprosicie. 

Przyśpiewki weselne dla młodych

Kiedyś przyśpiewki weselne były tworzone na każdą ewentualność: pojawienie się Pana Młodego u Pani Młodej, w drodze do kościoła, na salę, w trakcie oczepin itp. Obecnie największą popularnością cieszą się śmieszne przyśpiewki weselne, które śpiewane są w trakcie wesela, zwłaszcza podczas wznoszenia toastu. Ich głównym zadaniem jest zachęcenie Pary Młodej do całowania, albo innych gości do wypicia, czy wspólnej zabawy. 

Przyśpiewki weselne teksty

Postaramy się Wam zaprezentować teksty najpopularniejszych przyśpiewek weselnych. Wiedza ta przyda się zarówno Parze Młodej, będziecie wiedzieli na co się przygotować. Oczywiście zachęcamy również gości do zapoznania się z tekstami przyśpiewek weselnych, abyście mogli urozmaicić wesele i wprowadzić na nie wesoły akcent. 

  • Ona temu winna

„Ona temu winna, ona temu winna pocałować go powinna! On jest temu winien, on jest temu winien pocałować ją powinien, Oni temu winni, oni temu winni pocałować się powinni!” 

  • Gorzka wódka

„Gorzka wódka, gorzka wódka, Trzeba ją osłodzić, Młody młodą pocałuje, Nie będzie im szkodzić”

  • Nie pijemy wódki

„Nie pijemy wódki, nie pijemy wódki pocałunek był za krótki! Nie pijemy wcale, nie pijemy wcale, całowali się niedbale!”

  • Nas uczyli w szkole

„Nas uczyli w szkole, nas uczyli w szkole, że całuje się na stole! Nas uczyli w budzie, nas uczyli w budzie, że całuje się po udzie!”

  • U nas moda taka

„U nas moda taka, u nas moda taka, że całują na stojaka!”

  • Młody nie bądź

„Młody nie bądź cyckiem, młody nie bądź cyckiem, pocałuj że ją z języczkiem!”

„Młody nie bądź krową, młody nie bądź krową i pocałuj też teściową!”

  • Kto w styczniu urodzony

„Kto w styczniu (lutym, marcu …) urodzony jest, Ma wstać, ma wstać, ma wstać!

Kieliszek swój do ręki wziąć i wypić aż do dna.

Jak żeś wypił to se polej, a butelkę podaj dalej,

Jak żeś wypił to se polej, a butelkę podaj dalej.

  • Idziemy na jednego

„A teraz idziemy na jednego, a teraz idziemy wódkę pić!

I rym cym cym, i hop sa sa idziemy do stołów w podskokach,

I tra la la, orkiestra gra, idziemy pić toast do dna!

  • Inne

„Czyś stary, czyś młody kieliszek swój chwyć za Młodą Parę czas toast pić!”

„Już od wieków wiadomo, że by miłość Młodych trwała, każdy musi wypić toast, gdy częstuje młoda para”

Warto przed weselem ustalić z zespołem, albo DJem przyśpiewki, które chcielibyście usłyszeć. Mimo wszystko goście mogą Was zaskoczyć. My zaprezentowaliśmy tylko te najpopularniejsze przyśpiewki, które obecnie spotyka się na weselu.

A u Was pojawiły się jakieś przyśpiewki weselne?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *