Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Złote obrączki to już przeszłość. Wybierz nowoczesne obrączki z białego złota

Złote obrączki to już przeszłość. Wybierz nowoczesne obrączki z białego złota

Obrączki ślubne z białego złota w krótkim czasie zyskały ogromną popularność, z uwagi na swój modernistyczny charakter. Występują w różnych wersjach, dzięki czemu spełnią oczekiwania każdej, nawet najbardziej wymagającej pary. A wy, czy już wybraliście biżuterię z białego złota na swój szczególny dzień?

Klasyczne modele obrączek ślubnych białe złoto

Rynek jubilerski obfituje w różne wzory symboli małżeństwa, które kuszą bogactwem zdobień. Mimo szerokiej palety możliwości, wiele przyszłych par młodych wciąż decyduje się na wybór tradycyjnych modeli. Charakteryzuje je ponadczasowy minimalizm, który podkreśla to, co w miłości najważniejsze. Głęboka relacja, kwitnąca między dwojgiem ludzi nie opiera się na efektownych gestach. Jej fundamentem są proste, a jednak tak silne, niemalże cudotwórcze słowa i czyny, łączące nierozerwalną więzią dwa zupełnie obce serca. Brak zdobień na obrączkach można odczytać właśnie jako ukłon w stronę miłości, która mimo swojej prostolinijności, potrafi nadać sens życiu człowieka. Co więcej, tradycyjne obrączki ślubne charakteryzują się fantastyczną, uniwersalną prezencją, dzięki której będą stylowym uzupełnieniem dowolnej stylizacji. Nieskomplikowany design ułatwi także ewentualną korektę rozmiaru oraz umieszczenie grawerunku.

obrączki ślubne
Obrączki ślubne nie muszą być złote

Obrączki ślubne białe złoto z kamieniami szlachetnymi

Nieco bardziej nowoczesne, a przy tym szalenie popularne w ostatnim czasie są złote krążki z klejnotami. Zatopione w nich kamienie dzięki swojej symbolice, mogą nadać biżuterii głębokiego znaczenia. Przykładowo, umieszczony w wyrobie jubilerskim rubin, świadczy nie tylko o płomiennym uczuciu, lecz także o pragnieniu szczęścia. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że przyciąga on pozytywną energię oraz dobrobyt. Podobne działanie wykazują obrączki ślubne białe złoto z brylantem. Diament o doskonałym szlifie symbolizuje trwałość w związku oraz szczerość między zakochanymi. Ma on chronić więzy małżeńskie przed niewiernością i przeszkodami, które szykuje los. Uwagę przyciągają szczególnie damskie obrączki ślubne, których powierzchnia jest w pełni pokryta kamieniami szlachetnymi. Tak skomponowany, niezwykle elegancki symbol małżeństwa stał się bestsellerem między innymi w sklepie jubilerskim SAVICKI: https://savicki.pl/obraczki-slubne-z-bialego-zlota.

Dwie różne obrączki ślubne – czy to dobry wybór?

Brak porozumienia między przyszłymi współmałżonkami w wybraniu jednego modelu biżuterii ślubnej wymaga znalezienia kompromisu. Niektóre pary w takich przypadkach decydują się na zakup dwóch, odmiennych symboli małżeństwa. Chociaż ten pomysł brzmi zaskakująco i budzi kontrowersję, może okazać się doskonałym rozwiązaniem. W końcu nawet kontrastowa biżuteria, w odpowiednich okolicznościach będzie tworzyć spójną całość. Załóżmy, że damską dłoń w dniu ślubu ozdobi obrączka białe złoto, a męski model wykonany z czarnego kruszcu. Dwie zupełnie przeciwne barwy staną się wtedy jednością. Ponownie możemy doszukać się w biżuterii metafory miłości. Przecież niejednokrotnie łączy ona ludzi, którzy zupełnie się od siebie różnią. Akceptowanie swoich odmienności na rzecz tak głębokiego uczucia jest niesamowicie imponujące, a symbolem tej wielkiej wartości są właśnie dwie różne elementy biżuterii. W razie sprzeczek o kruszec istnieje także możliwość wybrania biżuterii z mieszanego złota. Obrączki ślubne żółte i białe złoto dumnie będą reprezentowały stanowiska obu stron.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *