Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Pomysł na nowoczesne poprawiny

Pomysł na nowoczesne poprawiny

Mówi się, że jeden dzień na świętowanie to za mało. Poprawiny to przyjęcie planowane dzień po weselu. Jak sama nazwa wskazuje, ma to być poprawienie zabawy z dnia poprzedniego i dalsze świętowanie zawarcia małżeństwa. Drugi dzień zabawy ma swoje korzenie jeszcze w staropolskiej tradycji, gdzie nie do pomyślenia było zakończenie zabawy tylko na dniu ślubu i wesela. Teraz coraz cześciej Pary Młodej decydują się na nie organizowanie poprawin i zakończenie celebracji na jednym dniu. Są jednak tacy, którzy chcą ze swoimi bliskimi spędzić jak najwięcej czasu, ale nie chcą organizować już typowej “zasiadanych” imprezy i tańców na parkiecie. W odpowiedzi na takie podejście powstało mnóstwo innych form na celebrację drugiego dnia, które są świetną alternatywną.

Kilka nowoczesnych i niesztampowych rozwiązań na poprawiny weselne ma dla was agencja ślubna Czary Marry.

Brunch weselny

To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się, jeśli większość gości nocuje w miejscu wesela. Brunch pochodzi od słów breakfast oraz lunch i na zachodzie oznacza przedpołudniowy posiłek, który przeważnie podawany jest w formie szwedzkiego stołu. Te spotkania przybierają znacznie luźniejszą formę, która sprzyja relaksowi i swobodnym rozmową. Serwowane są na nim zarówno lekkie dania obiadowe, jak i przystawki, owoce i desery. Jeśli w miejscu spotkania mamy ogród, warto imprezę przenieść na świeże powietrze i zaproponować gościom grilla,. Brunch to dobre rozwiązanie, kiedy nasi gości musieli pokonać sporą trasę na wesele. W tym przypadku będą mogli spędzić jeszcze chwilę z Parą Młodą, ale też na spokojnie wrócić do domu.

brunch weselny

Wspólne wyjście do restauracji, beach baru

To sposób na organizację spontanicznych poprawin, w momencie, kiedy Para Młoda poczuje lekki niedosyt po weselnej zabawie. Zdarza się, że nowożeńcy, nie planowali nic następnego dnia, jednak po przebudzeniu, stwierdzają, że chcieliby jeszcze nacieszyć się czasem z bliskimi Wtedy na ratunek przychodzą fajne knajpy, albo popularne ostatnio beach bary. Skrzyknięcie znajomych i wyjście na dobry obiad i kraftowe piwo będzie idealnym przedłużeniem dnia poprzedniego.

Wspólna wycieczka, zwiedzanie miasta

Coraz częściej zdarza się, że Pary Młode organizują wesele w rejonie, z którego nie pochodzą lub goście, których zapraszają, są z innym miast lub nawet krajów. Warto poznać wtedy okolice, pokazać bliski najpiększniejsze miejsca i główne atrakcje. W tym wypadku poprawiny w formie wycieczki wydają się dobrym rozwiązaniem. Można zaplanować pieszą wędrówkę w góry, odwiedzić muzeum lub zabytkowy pałac. Jeśli w okolicach waszej sali weselnej nie ma zabytków, to relaksujący spacer i lody z pobliskiej lodziarni mogą okazać się miłym czasem z bliskimi.

Ognisko, piknik

Każdy lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Uwielbiamy grillować, wylegiwać się w hamaku i słuchać odgłosów natury. Mniej formalne celebrowanie ważnych momentów staje się coraz bardziej popularne. Organizacja poprawin w formie grilla czy ogniska to jedna z ciekawszych form, prosta do zorganizowania. Wystarczy znaleźć piękną, zieloną przestrzeń, zamówić catering, zorganizować leżaki, koce, miękki poduchy. Za dekorację posłuży natura, ale polne kwiaty i luźno rozwieszone światełka zrobią niepowtarzalny klimat. Gwarantujemy Wam, że zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie będzie świetnie się bawiło.

Jak widzicie, Wasze wesele nie musi kończyć się na jednym dniu, ale także poprawiny nie muszą być sztampowe i nudne. Celebrować czas z bliskimi drugiego dnia możecie na wiele sposobów. Mamy nadzieję, że te przedstawione wyżej spodobały Wam się i przekonacie się do organizacji dwudniowej uroczystości.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *