Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Na co zwrócić uwagę kupując obrączki ślubne?

Na co zwrócić uwagę kupując obrączki ślubne?

Wybór i zakup obrączek ślubnych z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Każda para młoda planując swoją uroczystość ślubną musi się z takim zadaniem zmierzyć. Choć wiele osób pragnie kupić pierwsze obrączki ślubne jakie wpadną w oko to w rzeczywistości warto jednak zachować pewną rozwagę. Kierując się kilkoma prostymi kryteriami można dokonać bardzo udanej transakcji gwarantującej zadowolenie i satysfakcję na długie lata użytkowania.

Materiał wysokiej próby

Wybierając obrączki należy dobrze zastanowić się nad materiałem wykorzystanym do ich wykonania. Każdy surowiec występuje bowiem w różnych rodzajach i próbach. Inwestując w obrączki na długie lata warto wydawać pieniądze na najlepsze próby. Dzięki temu biżuteria będzie naprawdę solidna i długotrwała. Decyzja odnośnie wyboru konkretnego surowca jest w pełni indywidualna. Czasami podyktowana jest wyłącznie gustem przyszłej pary młodej, zaś innym razem wynika nawet z występujących reakcji uczuleniowych na pewne rodzaje biżuterii.

Model

Tak jak i cała reszta biżuterii, tak samo obrączki ślubne występują w najróżniejszych modelach. Najbardziej klasyczną wersją jest zwykła ibręcz bez żadnych dodatkowych błyskotek, kamieni czy innych ozdób. Na taki model przeważnie decydują się mężczyźni, którzy wcześniej nigdy nie nosili żadnej biżuterii, dlatego nie pragną posiadać na palcu noczego błyszczącego. Kobiety z kolei zdecydowanie bardziej przyzwyczajone do noszenia różnych pierścionków częściej decydują się na wyszukane modele obrączki. Bardzo ważne jest nieograniczanie się do wyboru identycznych obrączek. Wiele par mając odmienne gusta decyduje się bowiem na zakup obrączek ślubnych o innym wyglądzie i z całą pewnością nie ma w tym niczego złego. Jeśli więc jedna z obrączek ma posiadać diamenciki, cyrkonie lub jeszcze inne kamienie należy wybierać wysokiej jakości modele. W przeciwnym razie może okazać się, że ozdoby w krótkum czasie się zniszcą lub zwyczajnie odpadną i zagubią, a obrączka całkowicie straci swój piękny wygląd.

Rozmiar

Obrączki ślubne z założenia mają być użytkowane każdego dnia. Dlatego też bardzo ważny jest ich rozmiar. Dopasowanie idealnego rozmiaru obrączek ślubnych zapobiega sytuacjom takim jak swobodne i niekontrolowane zsuwanie z palca. Zbyt mały rozmiar obrączki często jest przyczyną przykrych dolegliwości ręki, takich jak sinienie palca i swędzenie skóry. Obtarcia i zaczerwienienia to również nie jest efekt jaki powinna wywoływać prawidłowo dobrana obrączka. Z kolei zbyt szeroka obrączka może się bardzo szybko i niepostrzeżenie zagubić w dowolnym momencie. Obrączki ślubne użytkuje się przez wiele lat, w trakcie których mogą występować większe lub mniejsze zmiany wagi, bądź inne sytuacje wpływające na obwód palca. W takich przypadkach często można dokonać potrzebnej zmiany rozmiaru i zmniejszyć lub nieznacznie poszerzyć obrączkę. Najważniejsze, aby noszenie tak ważnej dla każdego z małżonków biżuterii było komfortowe i nie sprawiało żadnych niedogodności i problemów na co dzień.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *