Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Poznaj najlepsze trendy w pierścionkach zaręczynowych

Poznaj najlepsze trendy w pierścionkach zaręczynowych

Jeśli zamierzasz poprosić swoją dziewczynę o rękę, musisz rozejrzeć się za gustownym pierścionkiem zaręczynowym. Sprawdź, jakie są aktualne trendy w biżuterii zaręczynowej.

Trend numer 1: pierścionek brylantowy z okrągłym szlifem

Wyjątkowy pierścionek z brylantem będzie propozycją, która na palcu wybranki będzie prezentować się tak samo dobrze teraz, jak i za dwadzieścia lat. Nieprędko wyjdzie z mody. Jest klasyczny, elegancki i ponadczasowy. Przypadnie do gustu kobietom subtelnym. W cenie będą zarówno pierścionki brylantowe z okrągłym szlifem wykonane z białego, ale też żółtego złota. Ekskluzywne modele pierścionków brylantowych oferuje Jubiler Korn.

Trend numer 2: pierścionek w kształcie gruszki

Oryginalne pierścionki zaręczynowe wpisujące się w tegoroczne trendy to te w kształcie gruszki (tak zwane pear ring). Oczywiście nie może zabraknąć oczka w postaci kamienia szlachetnego. Nietypowy kształt inspirowany przyrodą przyciąga spojrzenia i czyni biżuterię niebanalnym rozwiązaniem. W tym sezonie po tego typu ozdobę sięgnęła między innymi ikona stylu, Victoria Beckham.

Trend numer 3: prostokąt

Pierścionki zaręczynowe z prostokątnym kamieniem szlachetnym w 2021 roku będą cieszyć się dużym powodzeniem. Ma on stylistykę nawiązującą do tej retro. Zachwyca nostalgią i nieoczywistością. Przywodzi na myśl ukochane możnowładców, zamożne dwory i carską Rosję. Zdecydowanie świetny pomysł na prezent dla ukochanej, która ceni sobie bogatą i wyrazistą biżuterię.

Trend numer 4: podwójna obrączka

Pierścionek zaręczynowy z podwójną obrączką wyróżnia się na tle zwyczajnych modeli. Będzie wspaniale prezentować się z obrączką ślubną. Dużym powodzeniem cieszą się również warianty z białego złota wysadzane brylantami. 

Trend numer 5: pierścionek zaręczynowy z perłami

Eleganckie pierścionki zaręczynowe z perłami to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Są wspaniałe i pasują do wielu różnych stylizacji. Często są łączone ze srebrem, z białymi lub z żółtym złotem. Niektóre egzemplarze są dodatkowo wzbogacone niewielkimi diamentami, co dodaje pierścionkowi jeszcze więcej powabu.

Trend numer 6: gypsy rings

Pierścionki, które bez trudu zobaczysz na zdjęciach na Instagramie, to również gypsy rings oraz modele inspirowane epoką wiktoriańską. Wspaniała, stylowa biżuteria przypadnie do gustu kobietom nietuzinkowym. Cygańskie sygnety są na tyle okazałe, że uwagę przyciąga w nich nie tylko wyjątkowo szeroka obrączka, ale także duży kamień, wręcz zatopiony w jej środku. Zdecydowanie trudno przejść obok takiej propozycji kompletnie obojętnie. Warto mieć jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy będzie noszony przez lata, dlatego nie warto kierować się wyłącznie chwilową modą, ale przede wszystkim upodobaniami przyszłej żony.

Trend numer 7: brylant z aureolą, czyli halo rings

Ten wyrazisty trend 2021 roku inspiruje do wybierania pierścionków bardzo bogato zdobionych. Jego centrum stanowi brylant, otoczony innymi, mniejszymi kamieniami szlachetnym. Jubilerzy nazywają ten efekt „halo rings”.

Trend numer 8: pierścionek zaręczynowy z grawerem

Wśród bardzo wyjątkowych i niepowtarzalnych projektów biżuterii ślubnej znajdują się również modele pierścionków zaręczynowych z grawerem. Są one wykonywane na indywidualne zamówienie. Grawer może przybierać formę wyznania, wtedy pojawia się od wewnątrz. Na zewnątrz obrączki natomiast przy użyciu różnych technik jubilerskich, również grawerowania, można nanieść nietypowe wzory. Taka biżuteria jest jedyna w swoim rodzaju i nikt inny nie będzie miał takiej samej.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *