Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Czym się kierować przy wyborze sali weselnej?

Czym się kierować przy wyborze sali weselnej?

Wesele – najpiękniejszy dzień w życiu pary młodej i okazja do fantastycznej zabawy dla ich gości. Aby przyjęcie się udało, koniecznie musicie wybrać odpowiednią salę weselną. W jaki sposób to zrobić? Co należy wziąć pod uwagę przy szukaniu miejsca na świętowanie swojego ślubu?

Na początku zaznaczmy, że wesele nie powinno znajdować się zbyt daleko od miejsca ślubu. To kwestia logistyki i dojazdu. Wskazane jest, aby kościół czy urząd stanu cywilnego nie był oddalony bardziej niż 30-40 kilometrów od sali. Jeżeli więc bierzecie ślub w Warszawie, to dobra dla Was będzie np. sala weselna Ząbki.

Najważniejsze jest jedzenie!

To priorytetowa kwestia na każdym weselu. DJ nie będzie w stanie zachęcić gości do zabawy, a żadna rozmowa się nie uda, jeżeli goście będą głodni. Sala weselna musi zapewnić wysokiej klasy posiłki – od obiadu do ostatniej kolacji. Inaczej z dobrej zabawy naprawdę nic nie wyjdzie!

Dobre jedzenie to wszechstronne możliwości. Układając menu bierz pod uwagę gust większości i możliwości uniknięcia np. mięsa dla wegan czy wegetarian. W ten sposób zapewnisz gościom zróżnicowane posiłki i możliwość skosztowania ulubionych potraw!

Zobacz w jakim stanie jest wyposażenie sali

To druga, niezwykle ważna kwestia. Przy wyborze sali na wesele zwróć uwagę na jej stan ogólny. Niszczone ściany czy wyblakłe lub poplamione ściany to coś, czego należy unikać. Zobacz jak wyglądają pokrowce na krzesła, a także w jakim stanie są stoły. Nie omijaj instalacji elektrycznej – jeżeli na miejscu ma grać DJ i orkiestra z bogatym oświetleniem to konieczny jest stabilny dostęp do prądu.

Postaraj się też dowiedzieć więcej o sali z opinii osób, które już miały tam wesele. To pomoże Ci dowiedzieć się o mankamentach i zaletach danego miejsca. Nie kieruj się bardzo ceną. Pamiętaj, że to jedyny taki wieczór w życiu i nie warto bardzo na nim oszczędzać!

Więcej informacji o wyborze sali weselnej znajdziesz na stronie Naskrajnej.pl. Znajdziesz tam porady, które możesz wykorzystać przy organizacji przyjęcia weselnego. Sprawdź sam!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *