Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Jak udekorować salę weselną?

Jak udekorować salę weselną?

Wesele jest najważniejszym dniem w życiu każdego człowieka. Z tego powodu, każda para młoda chce aby sala w dniu ich ślubu wyglądała jak najbardziej zjawiskowo. Z tego powodu, warto wiedzieć w jaki sposób udekorować salę aby wyglądała ona jak najlepiej. Można tego dokonać na wiele sposobów. Bardzo dużo zależy od stylu w jakim ma być odprawione wesele oraz ilości gości i typu lokalu, ale po kolei… Od czego zacząć i w jaki sposób udekorować salę weselną?

Zaplanuj ilość gości i wielkość sali

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego stylu dekoracji jest ilość zaproszonych gości oraz miejsce, w którym odbędzie się impreza. Dlaczego tak jest?

Otóż dlatego, że od ilości gości oraz wielkości sali zależy czy para młoda zdecyduje się na stoły okrągłe, czy prostokątne w kształcie litery „U” czy „L”. W ten sposób, można zaplanować kto jakie miejsce zajmie oraz ile i jakie stoły będą potrzebne do stworzenia tej wyjątkowej atmosfery na ślubie. Tym samym, trzeba być pewnym, że na sali weselnej będzie wystarczająco dużo miejsca aby pomieścić wszystkich gości i zapewnić jeszcze przestrzeń do całonocnej zabawy. W dodatku, należy wziąć pod uwagę wstępną koncepcję dekoracji, gdyż na tym etapie większość panien młodych posiada już wizję tego jak miało by wyglądać ich wymarzone wesele.

Wybierz styl, w którym urządzisz wesele

Mając już wstępną koncepcję oraz wiedzę na temat tego ile pozostanie miejsca na sali weselnej, można przystąpić do działania. W dzisiejszych czasach wiele młodych kobiet interesuje się modą oraz aranżacją wnętrz co przekłada się bezpośrednio na znajomość poszczególnych stylów. Dekoracje sali weselnej są bardzo szeroko dostępne także wiele zależy od fantazji i wyobraźni organizatorki.

Ogólnie rzecz biorąc, stylów dekoracji jest bardzo, bardzo dużo… Z tego powodu, to zadanie najczęściej leży po stronie panny młodej, gdyż nie jest to ulubione zajęcie młodych przyszłych mężów. Wracając jednak do samych stylów, w ostatnim czasie najwięcej mówi się o stylu boho, który dla wielu osób przyzwyczajonych do klasycznych wyborów, jest kojarzony z małą dozą elegancji. Warto jednak wiedzieć, iż ów styl to bardzo przemyślana kompozycja delikatnych i subtelnych akcentów jak dekoracji z białej koronki, z nutą stylu rustykalnego i przebijających się elementów muzyki rockowej. W ten sposób, tworzy się kompozycja, która spodoba się młodszej części gości, jednak może budzić niemałe kontrowersje wśród osób starszych.

Nieco bliżej serca ludzi starszych leży styl rustykalny. Niektórzy nazywają go „wiejskim” jednak ta nazwa może kojarzyć się niezbyt dobrze, co było by bardzo niesprawiedliwym osądem. Wbrew pozorom jest to bardzo elegancki i nowoczesny styl, który łączy w sobie elementy wystroju ludowego z ręcznie wykonanymi ozdobami z drewna. W ten sposób tworzy się tajemnicza aura, która dodaje specjalnego uroku każdej uroczystości weselnej. Szczególnie, kiedy wesele w takim stylu ma miejsce na urokliwej sali weselnej z dala od miejskiego zgiełku. W stylu rustykalnym idealnie odnajdą się młode pary, które są szczególnie przywiązane do tradycji i nie interesuje ich modny bankiet. Styl ten idealnie pasuje do całodniowych wesel, gdzie goście bawią się od rana do bladego świtu.

Pomimo tego, iż w każdym sezonie różne style stają się modne, wiele osób wciąż decyduje się na wybór klasycznego wesela. Jest to jeden ze sprawdzonych wyborów, który na pewno będzie pozytywnie odebrany przez gości w różnym wieku. Jest on wybierany przez pary młode, które w natłoku obowiązków nie mają zbyt wiele czasu na rozmyślania na temat stylu sali weselnej oraz ludzi, którzy lubią sprawdzone rozwiązania.

Jak dobrać dekoracje weselne?

Jeżeli młoda para zdecydowała się w jakim stylu chce urządzić wesele, przyszła pora na dobór dekoracji. Najważniejszym elementem, który można znacznie wpłynąć na to jak będą bawić się goście są świeże kwiaty. Zapach pachnących goździków, róż, dalii czy hortensji sprawi, że na sali będzie unosić się świeży i przyjemny zapach kwiatów tworząc bardzo przyjemną aurę. W takim otoczeniu każdy posiłek smakuje lepiej, a kolejne kieliszki wódki wchodzą coraz łatwiej.

Poza kwiatami warto na stołach warto pomyśleć o dodatkowych ozdobach. Bardzo często w gestii pary młodej leży znalezienie odpowiednich dekoracji na krzesła lub stoły. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż są to elementy, które widać na bardzo wielu zdjęciach z wesela. Kiedy będą nieładne lub niepasujące względem pozostałych elementów, może okazać się, że zepsują najlepszą pamiątkę z imprezy, czyli zdjęcia.

Jak już wspomniano, stoły zajmują sporo miejsca na sali dlatego warto zwrócić uwagę aby ozdobić je jak najlepiej. W tym celu warto zwrócić uwagę na stojaki na kwiaty oraz świeczniki. Elementy te stanowią bardzo ładne ozdobny, ale kiedy zostaną dobrane nieodpowiednio, może okazać się, że przeszkadzają gościom w rozmowach oraz spożywaniu posiłków. Z tego powodu warto zwrócić na nie szczególną uwagę aby spełniły swoją rolę w nienaganny sposób. Istotne są również kolorowe tekstylia takie jak chusteczki, winietki czy dodatkowe ozdoby. Są one w stanie delikatnie zaakcentować styl całej dekoracji i jednocześnie wyglądają bardzo ładnie.

Podsumowując, dekoracje sali weselnej to bardzo istotny temat, kiedy para młoda chce aby ich przyjęcie było dopracowane w każdy calu. Z tego powodu warto znaleźć chwilę aby wspólnie omówić pewien koncept, który następnie zostanie wprowadzony w życie. W ten sposób można przygotować dekoracje, które idealnie będą pasować do wybranego stylu. Trendy zmieniają się praktycznie z roku na rok, dlatego warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z ostatnimi wydarzeniami w tej branży. Znając już liczbę gości oraz wiedząc w jakim miejscu odbędzie się impreza, należy zdecydować się na konkretny styl wystroju. Następnie, krok po kroku można dobierać poszczególne dodatki, dbając przy tym aby dobrze komponowały się z całym otoczeniem na sali weselnej i jednocześnie nie stanowiły żadnej przeszkody dla gości. Trzymając się tych zasad, można mieć pewność, że dekoracje na sali weselnej zostaną dobrane idealnie!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *