Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Obrączki ślubne to symbol zawarcia związku małżeńskiego. Noszone przez wiele lat w wielu sytuacjach, powinny być szczególnie wytrzymałe. Nie bez znaczenia jest również oczywiście design obrączek. Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze obrączek ślubnych.

  1. Jak wybrać obrączki ślubne?
  2. Obrączki z żółtego złota – co wziąć pod uwagę przy wyborze?
  3. Obrączki z kamieniami – oryginalna alternatywa dla tradycyjnych modeli

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór obrączek ślubnych to jedna z ważniejszych decyzji stojących przed parą modą przed zawarcie związku małżeńskiego. Tym bardziej że w przeciwieństwie do ozdób czy bukietu, zostaje z przyszłymi małżonkami nawet na całe życie.
Wybierając obrączki, należy zatem zwrócić uwagę na ich trwałość. Na to wpływa zarówno materiał, jak i metoda wykonania biżuterii. Najczęściej wybierane są modele ze złota, tytanu czy srebra.

Kolejny ważny aspekt to próba, czyli zawartość metalu szlachetnego w wyrobie biżuteryjnym. Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka próba, negatywnie wpływają na jakość biżuterii. Zbyt niska może prowadzić do przebarwień, zbyt wysoka sprawia natomiast, że obrączki są zbyt delikatne, łatwe do uszkodzenia, a nawet odkształceń.

Przy wyborze kompletu obrączek istotny jest również rozmiar.

Obrączki z żółtego złota – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Obrączki z żółtego złota to najpopularniejsze modele. Taka biżuteria odznacza się elegancją i ponadczasowym, klasycznym wyglądem.

Dodatkowo uniwersalny kolor podkreśla kreację różnego typu. Obrączki wykonane z żółtego złota nie muszą być jednak nudne oraz stonowane. Zdecydować można się na modele zdobione np. ornamentami. Ciekawą opcją jest również grawer. Taka opcja umożliwia zapisanie na obrączkach istotnych dla par informacji, np. daty ślubu, imienia małżonka, czy motta.

Wybierając obrączki z żółtego złota, obok designu zwrócić należy również uwagę na próbę. W przypadku złota bardzo wysoka zawartość złota w biżuterii nie jest wskazana. Złoto o próbie 999 jest zbyt miękkie, natomiast biżuterię o próbie 750 wykonuje się głównie na specjalne zamówienia. Zamiast tego najlepiej zdecydować się na modele o próbie 585, charakteryzujące się odpowiednią twardością, a przy tym trwałością. Równie wytrzymałe są obrączki o mniejszej próbie, 333, jest to jednak jedna z najniższych wartości wykorzystywanych w jubilerstwie. Próba 333 sprawdza się przy ciężkich wyrobach, z czasem jednak złoto może zmieniać kolor. Z tego powodu najbardziej rekomendowane są obrączki ślubne o próbie 585.

Inna opcja to połączenie złota żółtego i białego. To dobry kompromis dla osób, które mają problem z wyborem tylko jednego kruszcu. Takie modele cieszą się dużą popularnością, a przy tym odznaczają się oryginalnym wyglądem. Warto pamiętać jednak, że wraz z noszeniem ściera się warstwa rodu, a wygląd obrączki zbliża się do żółtego złota.

Przy zakupie obrączek ślubnych z kruszcu łączonego należy szczególną uwagę zwrócić na sposób jej wykonania, czyli łączenia złota. Najlepiej zdecydować się na modele wykorzystujące metodę bezszwową, która gwarantuje najwyższą trwałość.

Istotna, podobnie jak w przypadku samego żółtego złota, jest również próba złota. Kupując model wykonany z kruszcu złotego i białego najlepiej zdecydować się na próbę 585, która jest najtrwalsza.

Obrączki z kamieniami – oryginalna alternatywa dla tradycyjnych modeli

Dla osób ceniących niebanalne rozwiązania dobrym wyborem mogą być obrączki z kamieniami. Drobnymi diamentami zdobiona jest zazwyczaj damska obrączka. Dzięki temu biżuteria zyskuje oryginalny, kobiecy styl.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *