Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Bryczka do ślubu

Bryczka do ślubu

Młode Pary przed planowaniem swojego ślubu mają wiele spraw na głowie, jedną z nich jest czym i w jaki sposób pojadą do kościoła oraz na salę weselną. Ile par, tyle pomysłów. Jeszcze kilka lat temu popularnym sposobem dla osób biorącym ślub w okresie letnim był przejazd bryczką / dorożką / karetą do ślubu. Aktualnie dużą popularnością wśród młodych par cieszą się luksusowe oraz stare samochody w klimacie retro. Bez wątpienia przejazd bryczką do ślubu jest bardzo elegancki, romantyczny i tworzy niepowtarzalny klimat, dlatego tak wiele Par nadal decyduje się na tę formę transportu.

Sprawdź także: Jaki wybrać samochód do ślubu?

Przejazd bryczką do ślubu – czy warto?

Decydując się na bryczkę do ślubu, powinniśmy sprawdzić wszystkie plusy i minusy, jakie niesie za sobą ta forma transportu do ślubu. Oczywiście, bryczka nadaje się idealnie, gdy mamy piękną i ciepłą pogodę na zewnątrz. Niektóre bryczki są wyposażone w składane daszki, więc jeśli zacznie padać mamy możliwość ochrony przed deszczem.

Większość bryczek wyprodukowanych jest z drewna w różnych kolorach – brązowy, czarny oraz biały. Najczęstszym kolorem bryczki wybieranym na wesele jest kolor biały, który kojarzy się z uroczystym i eleganckim przyjęciem. Pięknie udekorowana dorożka z końmi kojarzy nam się z elegancją, dostojnością oraz klasą. Każda bryczka jest zaprzęgnięta przez dwa wytresowane konie. Warto dowiedzieć się, czy konie zostały przeszkolone do jazdy w terenie miejskim, jest to istotne, jeśli nasz kościół znajduje się w mieście.

biała bryczka do ślubu

Wynajem bryczki na wesele – jaka cena?

Budżet na wesele często posiada pewne granice, dlatego czasami trzeba zrezygnować z jakichś rzeczy na rzecz innych pomysłów Młodej Pary. Koszt wynajęcia bryczki nie jest tani, najczęściej kwota jest ustalana indywidualnie z parą młodą. Na cenę składa się kilka elementów między innymi ilość kilometrów oraz czas wynajęcia bryczki. Decydując się na podróż bryczką na wesele powinniśmy szukać ofert, które są najbliżej miejsca, gdzie odbędzie się uroczystość ślubna. Średnia cena za wynajęcie bryczki do ślubu to koszt od 400 zł do nawet kilku tysięcy złotych.

Trudna decyzja spoczywa na Młodej Parze. Do wyboru jest wiele opcji i sposobów transportu do ślubu, a każdy z nich ma swoje wady oraz zalety. Dajcie znać w komentarzach, w jaki sposób wy przejechaliście na wesele – czy była to dorożka, samochód sportowy czy może motocykl?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *