Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Samochód do ślubu – jakie auto wybrać?

Samochód do ślubu – jakie auto wybrać?

Przed osobami planującymi ślub pojawia się często problem i pytanie – jaki wybrać samochód do ślubu. Wiele osób stawia na luksusowe i nowoczesne auta, inni idą w klasykę i auta zabytkowe w stylu retro. Może zamiast eleganckiego auta, zdecydować się na romantyczną podróż dorożką. Alternatywną dla samochodu ślubnego może być także motocykl, wybierany przez wielu pasjonatów dwóch kółek.

Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wybór samochodu do ślubu?

Podczas wyboru auta do ślubu, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Ofert i ogłoszeń dotyczących wynajmu samochodu do ślubu nie brakuje. Jeśli chcesz przejrzeć najciekawsze oferty – odsyłam Cię do samochód do ślubu, znajdziesz tam listę firm oferujących wynajem.

Wybierając firmę, należy dokładnie sprawdzić, co składa się na cenę całościową usługi wynajęcia samochodu. Wiele firm w cenie oferuje tylko wynajem samochodu, w niektórych przypadkach doliczane mogą zostać dodatkowe opłaty np. za ilość przejechanych kilometrów czy dekorację auta do ślubu.

Decydując się na wynajem samochodu do ślubu, ważnym aspektem jest czas, na który zostanie wypożyczone auto. Minimalnym czasem, jest przynajmniej 3-4 godziny. Czas wynajmu najczęściej liczony jest od momentu wyjścia Pana Młodego z domu, przez całą ceremonią zaślubin oraz przejazd na salę weselną. Planując czas wynajmu, należy wziąć pod uwagę odległość miejsca zamieszkania do kościoła oraz odległość z kościoła na salę weselną. Dodatkowo należy doliczyć „margines bezpieczeństwa” sytuacje losowe na drodze czy utrudnienia. W przypadku chęci zrobienia sesji zdjęciowej przed kościołem z autem na pewno warto wypożyczyć samochód na znacznie dłużej.

Przy podpisywaniu umowy z daną firmą zajmującą się wynajmem określonych aut, zwróć uwagę czy podany model auta w umowie jest ten sam, który zamierzasz wynająć. Zawierając umowę i wcześniejszą rezerwację, mamy pewność, że auto, które zostało przez nas wybrane, będzie dostępne podczas naszego ślubu. Umowa jest także zabezpieczeniem i gwarancją na to, że usługa zostanie wykonana z dbałością o każdy szczegół. Rezerwację warto dokonać przynajmniej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem wpłacając zaliczkę. Wówczas mamy pewność, że usługa zostanie poprawnie wykonana na ustalonych wcześniej zapisach w umowie.

Auto retro do ślubu

Wiele par młodych marzy o zabytkowym klasyku, który zawiezie ich do kościoła. Większość zabytkowych aut posiada swój ponadczasowy i unikalny styl, który pięknie wygląda na zdjęciach. Z klasycznych aut retro do ślubu najczęściej wybierane są: Roll-Royce, Ford Mustang, Lincoln, Aston Martin, Ford Thunderbird, Volkswagen T2 „Ogórek”, Volkswagen Garbus, Cadillac, Mercedes.

Pamiętaj, że auto ślubne powinno być komfortowe. Nie decyduj się na małe auto, które może okazać się zbyt ciasne. Wynajmując auto do ślubu, wybierz firmę, która jest z Twojego miasta lub województwa. Najlepiej przed podjęciem decyzji warto zobaczyć w rzeczywistości wymiary i wygląd samochodu, aby nam odpowiadał w dniu ślubu. Dużym minusem aut retro, jest brak klimatyzacji, co jest uciążliwe w przypadku osób, które decydują się na ślub w okresie letnim. Osoby, decydujące się na auto retro do ślubu powinny całą ceremonię oraz salę weselną połączyć w jeden styl, aby wszystko tworzyło spójną całość.

Ceny samochodów ślubnych? Ile trzeba zapłacić za przyjazd na ślub?

Cena wynajmu samochodu ślubnego zależy do wielu czynników. Decydującą rolę wpływającą na cenę auta do ślubu jest jego marka oraz czas, na który zdecydujemy się wypożyczyć samochód. Wiele par młodych, chce, aby samochód był dostępny dla nich przez cały dzień, inne pary młode wychodzą z założenia, że wystarczy wynająć auto na 2-3 godziny w celu dojazdu na uroczystość do kościoła i salę weselną. Ceny mogą wahać się od 150 zł za godzinę do nawet kilku tysięcy w przypadku luksusowych aut sportowych lub limuzyn. Przykładowe ceny samochodów do ślubu:

  • Alfa Romeo Spider – około 800 – 900 zł za dzień
  • Cadillac – około 1000 zł za dzień
  • Ford Mustang – około 300 – 400 zł za godzinę
  • Jaguar – od 200 zł za godzinę
  • Ferrari, Porsche, Maserati, Bentley – około 1000 – 1400 zł za 4 godziny

Wiele cen ustalanych jest indywidualne, a te powyżej przedstawione są poglądowo. Z pewnością przyszła para młoda musi średnio liczyć około 1000 – 1500 złotych za całą usługę w przypadku aut retro, luksusowych czy sportowych. Na cenę mogą także wpłynąć dodatkowe opcje uzgadniane indywidualnie – czas, kierowca, dodatkowe dekoracje. Każda umowa przez podpisaniem powinna zostać sprawdzona, a wszelkie wątpliwości rozwiane przez firmę oferującą auto.

Sportowe BMW do ślubu
Sportowe BMW do ślubu

Czym pojechać do ślubu? – alternatywne rozwiązania dla auta

Para Młoda, która marzy o bajkowym stylu swojego ślubu, powinna zdecydować się na przyjazd do kościoła za pomocą karety lub dorożki. To dość popularny pomysł i coraz częściej dostępny w Polsce. Gościom z pewnością zostanie na długo w pamięci widok pięknej dorożki. To idealna alternatywa dla osób, które nie chcą jechać samochodem do ślubu, a planują wesele w zamku lub pięknym pałacu.

Pamiętajmy jednak, że transport ten jest dobrym rozwiązaniem w przypadku bliskich odległości. Konie, które ciągną dorożkę nie mogę rozpędzić się do dużych prędkości, dlatego decydując się na ten środek transportu powinnyśmy liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *