Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Jak wybrać idealną datę ślubu?

Jak wybrać idealną datę ślubu?

Jeśli na Twoim palcu pojawił się pierścionek zaręczynowy to jest to znak, że powinnaś, najlepiej wspólnie z narzeczonym zacząć zastanawiać się jaka będzie najlepsza data Waszego ślubu. Warto o tym pomyśleć wcześniej, gdyż na zorganizowanie wymarzonego ślubu potrzeba sporo czasu. Zanim jednak zaczniesz cokolwiek organizować musi najpierw zostać wybrana data ślubu. Pierwsza ważna decyzja, a Ty już masz mętlik w głowie… Spokojnie postaramy się podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą datę na ślub.

Symbolika, ważne dla Was daty, Święta

Dla niektórych par wybór idealnej daty jest banalnie prosty. Wystarczy, że wrócą myślami do przeszłości i ustalą kiedy miała miejsce ich pierwsza randka, albo pierwszy pocałunek. Czasami data ślubu pokrywa się z dniem zaręczyn, albo rocznicą ślubu kogoś bliskiego w rodzinie np. rodziców, którzy są dla Was ważni i stanowią wzór idealnego małżeństwa. Pary chętnie decydują się na organizację ślubu w okresach świątecznych np. Boże Narodzenie, albo Wielkanoc, twierdząc, że to jest właśnie najlepsza data na ich ślub. Trzeba się nad tym dobrze zastanowić, bo niektórzy okres świąteczny chcą spędzać z najbliższą rodziną we własnym domu, a nie uczestniczyć w weselu. Data ślubu ma być idealna dla Was, fajnie jeśli ma ona głębsze znaczenie i kojarzy się Wam z czymś przyjemnym. Pamiętajcie, że dzień Waszego ślubu to tak jakby otwarcie nowego rozdziału w Waszym życiu, tylko Wy możecie zdecydować jaka będzie dla Was najlepsza data. 

Pora roku i pogoda za oknem

Teoretycznie w dniu ślubu to para młoda jest najważniejsza i łączące ich uczucie, ale trzeba przyznać, że cała otoczka łącznie z pogodą za oknem jest równie ważna. Pora roku potrafi dodać tej uroczystości odpowiedniego klimatu, albo jej go pozbawić. Zastanówcie się jaką porę roku Wy najbardziej lubicie. Wiosną wszystko budzi się do życia, za oknem pojawiają się piękne kolory, robi się coraz cieplej, a ludzie zaczynają być weselsi i bardziej pozytywnie nastawieni do życia. Latem słońce potrafi nieźle przypiec, jeśli jednak uwielbiacie gorące klimaty, to może idealna data ślubu dla Was to jakiś słoneczny, upalny, letni dzień. Złota, polska jesień też potrafi zaskoczyć paletą przepięknych kolorów. Jednak ta pora roku potrafi być nieco bardziej kapryśna, bo dni są krótsze i bardziej deszczowe. Zima jest równie piękną porą roku, zwłaszcza jeśli za oknem leży biały puch. Jednak w Polsce bywa z tym różnie i lepiej nie liczyć na śnieg w dniu własnego ślubu, bo można się najzwyczajniej przeliczyć. Każda pora roku ma coś w sobie, ale też każdy lubi coś innego jeśli wybierzecie jedną z pór roku to swój wybór zawęzicie do kilku miesięcy. Zatem jesteście już o krok bliżej, aby wybrać idealną datę ślubu.

wybór daty śluby
Instagram: slubneABC.pl

Zwróćcie uwagę na ceny

W ciągu roku jest tak naprawdę pięć miesięcy typowo ślubnych. W tym tzw. sezonie ślubnym jest organizowana największa liczba wesel i nie ukrywajmy, że w tym czasie ceny wszystkiego są najwyższe. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to możesz wykreślić ze swojego kalendarza takie miesiące jak: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik. W tych miesiącach raczej trudno będzie dostać wolny termin w 2020 roku. Większe szanse masz jeśli bierzesz pod uwagę rok 2021, albo 2022. Idealna data ślubu to wcale nie ta w okresie letnim, wesele w styczniu, czy maju może być równie piękne, a ceny nawet kilka razy niższe. Jeśli Wasza data ślubu przypada na sobotę to wiedz, że ceny też będą wyższe niż gdybyście zdecydowali się na piątek, albo organizację ślubu w ciągu tygodnia. Jeśli ślub w tygodniu uważacie za dobrą opcję to idealna data ślubu znajdzie się dla Was jeszcze w 2019 roku. 

Dostępność usługodawców

W sezonie ślubnym usługodawcy z branży weddingowej mają pełne ręce roboty. Trudno w tym czasie znaleźć dobrego fotografa, kamerzystę, czy wolną orkiestrę, bo wszyscy Ci najlepsi są rozchwytywani. Ich kalendarze zapełniają się bardzo szybko. Jeśli zależy Tobie na konkretnej sali weselnej, kamerzyście, czy zespole to niekiedy trzeba datę ślubu dopasować do ich wolnych terminów. Bez względu na to czy Wasza data ślubu została już ustalona na rok 2019, 2020, 2021 czy nawet na 2022 z naszym katalogiem firm bez problemu znajdziecie wolną salę, DJ, fotografa, czy inne atrakcje weselne.  

Numerologia i przesąd z „r” w nazwie miesiąca

Niekiedy przy wyborze daty ślubu dla narzeczonych ogromne znaczenie ma numerologia, gdyż są oni przekonani, że data ślubu będzie miała wpływ na to jak będzie wyglądało ich małżeństwo. Jeśli dla Was daty mają równie duże znaczenie, warto wziąć pod uwagę numerologię i za jej pomocą sprawić, aby data ślubu była idealna i zapewniła wam szczęście, dobrobyt i zdrowe potomstwo. Niektórzy uważają, że idealna data śluby powinna przypadać w miesiącu, w którego nazwie pojawia się „r”. Panuje taki przesąd, że jeśli w miesiącu pojawia się litera „r” to młoda para będzie w związku bardzo szczęśliwa. Jeśli wierzycie w przesądy to możecie wykreślić z kalendarza miesiące, które nie posiadają w swojej nazwie „r” i zawęzicie swój wybór tylko do 6 miesięcy. Wszystko zależy tylko od Was. 

Ślub, podróż poślubna a praca

Pod uwagę należy wziąć jeszcze jedną kwestię, mowa o Waszej pracy. W zależności od tego czym się zajmujecie macie pewnie w swojej pracy bardziej gorące okresy, w których wzięcie nawet jednego wolnego dnia graniczy z cudem. Może lepiej będzie jeśli Wasza idealna data ślubu nie będzie się pokrywała gorącym okresem w pracy. W tym dniu powinniście skupić się tylko na sobie, a nie myśleć o tym czego nie zdążyliście zrobić w pracy. Jest jeszcze jedna kwestia, po ślubie należy się Wam podróż poślubna, czyli musicie dostać urlop na co zgodę musi wyrazić Wasz przełożony. W zupełnie innej sytuacji są osoby, które same są sobie szefem, nie znaczy to jednak, że są one w lepszej sytuacji. 

Data ślubu ma być idealna dla Was. Nie ważne czym będziecie się kierować przy jej wyborze, najważniejsze, abyście wybrali ją wspólnie, gdyż będzie ona stanowiła w Waszym rodzinnym kalendarzu szczególny dzień.

Data ślubu wybrana! Czas zabrać się za dalsze przygotowania…

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *