Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Nauka pierwszego tańca – kiedy rozpocząć naukę?

Nauka pierwszego tańca – kiedy rozpocząć naukę?

Pierwszy taniec na każdym ślubie powinien oczarować zaproszonych gości i zostać zapamiętany na długie lata. Dla młodej pary pierwszy taniec to bardzo stresujący moment nie każdy z nas idealnie czuje rytm muzyki i ma predyspozycje do tańca. Ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zdecydować się na kurs i naukę pierwszego tańca, a także wybór odpowiedniej piosenki na pierwszy taniec. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu, że coś nie wyjdzie podczas pokazu na żywo przed zaproszonymi gośćmi w czasie wesela.

Kiedy rozpocząć naukę pierwszego tańca?

Wiele młodych par zastanawia się, kiedy rozpocząć naukę pierwszego tańca oraz ile lekcji potrzebują, aby opanować swój taniec do perfekcji. Nie ma złotego środka. Przyjmuje się, że naukę pierwszego tańca oraz kurs warto rozpocząć kilka miesięcy lub kilka tygodni przed planowanym weselem. Każda para młoda wybiera mniej lub bardziej skomplikowaną chorografię, jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z tańcem, nauka może okazać się bardzo mozolna i potrzebnych będzie znacznie więcej lekcji niż przypuszczaliśmy. Często zdarza się tak, że nasz partner, przyszły mąż ma „dwie lewe ręce” do tańca, i musimy zmienić nasz wymarzony taniec, na łatwiejszą choreografię, aby sobie z tym poradził podczas występu na żywo przed gośćmi weselnymi.

Najczęściej wybierane style tańca na taniec weselny to:

  • Walc Angielski
  • Walc Wiedeński
  • Rumba
  • Foxtrot
  • Discofox
  • Freestyle
  • Jaz i modern

Ważne: Przed wyborem stylu tańca, warto sprawdzić szkoły tańca weselnego, w których instruktorzy specjalizują się w danym stylu. W ten sposób mamy pewność, że nasza choreografia będzie wyjątkowa i pokaże wszystko, co najpiękniejsze w danym stylu tanecznym.

nauka pierwszego tańca

Ile kosztuje nauka pierwszego tańca?

Cena kursu i lekcji nauki pierwszego tańca zależy od wielu czynników. Dużą rolę na koszt takiego kursu wpływa wielkość miasta, w jakim zamierzamy rozpocząć naukę. W większych miastach typu Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków ceny są znacznie wyższe niż w szkołach nauki tańca znajdujących się w mniejszych miejscowościach. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na cenę nauki tańca, jest ilość potrzebnych lekcji. Im więcej tym cena całego kursu będzie wyższa, średnia cena za godzinę lekcji tańca to około: 150 – 200 zł od pary. Do wyboru mamy także zajęcia grupowe, które są znacznie tańsze niż lekcje indywidualne.

Sprawdziliśmy aktualne ceny na 2020 rok popularnych szkół tańca w miastach:

Poznań:

  • cena za indywidualne zajęcia: od 100 do 150 zł za 60 minut od pary

Warszawa:

  • cena za indywidualne zajęcia: od 100 do 150 zł za 60 minut od pary

Białystok:

  • cena za indywidualne zajęcia: od 90 do 100 zł za 60 minut od pary

W wielu Polskich miastach ceny za indywidualne lekcje nauki pierwszego tańca plasują się na podobnym poziomie. Średni koszt za godzinę lekcji z instruktorem dla pary to około 100-150 zł. W przypadku wyboru pakietu lekcji np. 5 cena za godzinę jest niższa, wiele szkół tańca oferuję możliwość wykupienia pakietu lekcji.

Zobacz także: Szkoły Pierwszego Tańca Weselnego

Na co zwrócić uwagę przy Pierwszym Tańcu?

Planując swój wymarzony pierwszy taniec, musimy pamiętać o kilku istotnych elementach. Pierwszym z nich jest sala weselna, w której odbędzie się nasze wesele. Nasz taniec i miejsce jego wykonywania powinniśmy zaplanować tak, aby wszyscy nasi goście weselni mogli bez problemu zobaczyć nasz pokaz taneczny. Zaplanuj odpowiednio dużo miejsca w przypadku wielu podnoszeń lub dynamicznej choreografii. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiedni strój. Ten punkt dotyczy przede wszystkim Panny Młodej, powinna zadbać o wybór odpowiedniej sukni oraz butów do pierwszego tańca.

Dajcie znać w komentarzu czy stresowaliście się swoim pierwszym tańcem, jaki styl tańca wybraliście oraz ile lekcji wykupiliście przed weselem. 🙂

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *