Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Koronawirus, a śluby i wesela w Polsce? Czy będzie zakaz ślubów?

Koronawirus, a śluby i wesela w Polsce? Czy będzie zakaz ślubów?

Zaczyna się okres wiosenno-letni, to czas, w którym najwięcej par młodych decyduje się wziąć ślub. Niestety wraz ze wzrostem liczby zarażonych osób w Polsce, wiele par młodych obawia się o swój ślub i wesele. Czy mają powód do nerwów przed odwołaniem ślubu? Czy grozi zakaz ślubów w Polsce podobnie jak we Włoszech? Na grupach ślubnych na Facebooku możemy zaobserwować znaczny wzrost zapytań dotyczących ślubów organizowanych w najbliższym czasie, czy mają odwołać ślub i przenieść na inny termin, czy czekać na rozwój sytuacji. Nic dziwnego, że młode pary zaczynają stresować się aktualną sytuacją, ponieważ ślub i wesele planowane jest z dużym wyprzedzeniem. Wiele osób bagatelizuje problem i nie widzi żadnych potencjalnych skutków z organizacją ślubu i wesela, jednak niektórzy właściciele sal i domów weselnych rozważają odwołanie imprez weselnych ze względu na koronawirusa.

Rezygnacja z wesela w związku z koronawirusem

Jak dowiadujemy się z informacji dostępnych w sieci, wielu właścicieli sal weselnych obawia się konsekwencji i skutków rozszerzenia epidemii w Polsce. Jak dotychczas przyszłe młode pary nie decydują się na rezygnacje z wesela. Wiele par młodych obawia się jednak, że wzrosną ceny, lub sala weselna poinformuje o przeniesieniu wesela na inny termin z powodu konronwirusa dostępnego w Polsce. Największe obawy mają osoby, które na swoje wesele zaprosiły gości z zagranicy, USA, Niemiec, Holandii i innych krajów europejskich. Problemem może być dotarcie na wesele, zaproszeni goście obawiają się zarażeniem wirusem lub przymusową kwarantanną i problem z powrotem do swojego kraju. Dzwoniliśmy na infolinię dotyczącej koronawirusa w Polsce, sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Dowiedzieliśmy się, że jeśli na nasze wesele zaproszeni są goście z zagranicy, mogą one zostać podane kwarantannie podczas przyjazdu do Polski na okres 14 dniu.

Czy należy je odwoływać?

W przypadku koronawriusa najgorsze jest sianie niepotrzebnej paniki. Aktualnie w Polsce zostały odwołane wszelkie imprezy masowe, zamknięte zostały szkoły i uczelnie wyższe, kina, baseny oraz muzea do 25 marca. Premier prosi także o zachowanie powagi sytuacji i nieorganizowanie dużych spotkań towarzyskich. Według definicji wesele organizowane do 500 osób nie jest rozumiane jako impreza masowa, na chwilę obecną nie ma także zakazu ślubów w Polsce. Należy jednak pamiętać, że ślub i wesel gromadzi w jednym miejscu wielu ludzi, także z różnych regionów Polski, a także z różnych rejonów świata. Wirus przenosi się w dużych skupiskach ludzi, przenoszony jest drogą kropelką, najbardziej narażone są osoby starsze oraz schorowane.

W Polsce na dzień 12 marca, potwierdzonych jest 47 przypadków koronawirusa. Ministerstwo zdrowia kilka razy dziennie informuje o nowych przypadkach i aktualizuję na bieżąco te dane.

Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *