Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Poznaj 3 pomysły na wyjątkowe podziękowania dla rodziców

Poznaj 3 pomysły na wyjątkowe podziękowania dla rodziców

Materiał zewnętrzny

Wesele to wyjątkowy dzień nie tylko dla pary młodej, ale również dla jej rodziców. Wiele par zastanawia się, jakie podziękowania dla rodziców będą najlepsze. Można zdecydować się na vouchery, biżuterię, alkohol czy oryginalne pamiątki, które sprawią, że ten dzień będzie wspominać się przez lata z uśmiechem. Dowiedz się, co kupić na podziękowania dla rodziców.

Jak zazwyczaj wyglądają podziękowania rodzicom na ślubie?

Niektórzy praktykują podziękowania dla rodziców przed ślubem w ustronnym miejscu, inni natomiast zapraszają rodziców na środek podczas wesela, wręczają im kwiaty oraz prezent, a na koniec puszczają piosenkę, do której wszyscy wspólnie tańczą. Często towarzyszy temu również oficjalne przemówienie pary młodej, podczas którego młodzi dziękują rodzicom za wkład włożony w wychowanie i przygotowanie wesela. Niezależnie od tego, na jaką formę podziękowań się zdecydujemy, podstawą jest wybór odpowiedniego prezentu dla rodziców. Na co można się zdecydować?

Podziękowania dla rodziców drewniane

Doskonałym pomysłem na podziękowania dla rodziców są drzewka, pudełka, ramki i inne drewniane akcesoria. Podziękowania dla taty oraz mamy mogą być wspólne lub rozpisane osobno. Najistotniejsze jest to, by były możliwie jak najbardziej spersonalizowane – powinny wyrażać nasz osobisty stosunek do rodziców, wdzięczność oraz szacunek. Drewno jest chętnie wybierane ze względu na świetnie dopasowanie do wesel w klimacie boho lub rustykalnym, ciepły odbiór samego materiału oraz możliwość wykonania na nim estetycznych grawerów. Trudności nie sprawia także przyozdobienie przedmiotu złotym lub srebrnym akcentem. Takie rozwiązania stosowane są w podziękowaniach dla rodziców od artMA

 Podziękowanie dla rodziców w drewnianym pudełku 

Dyplom jako podziękowanie dla rodziców

Dyplom jako podziękowanie dla rodziców to świetny pomysł, ponieważ może zostać z rodzicami na stałe. Problemów nie nastręcza jego przechowywanie, gdyż nie zajmuje wiele miejsca, a można powiesić go na pamiątkę w widocznym miejscu w domu. Wówczas już zawsze będzie przypominał o szczęśliwym dniu zarówno dla pary młodej, jak i rodziców. 

 Dyplom może zostać wręczony w wersji papierowej na eleganckim papierze czerpanym lub w formie drewnianej, grawerowanej tabliczki, która z pewnością będzie nieco bardziej odporna na potencjalne czynniki niszczące. Na dyplomie można umieścić wspólne zdjęcie, lubianą grafikę lub inne drobiazgi, które wywołają uśmiech na twarzy rodziców. Dobrym pomysłem jest podjęcie współpracy z grafikiem przygotowującym specjalne, personalizowane projekty na zamówienie.

Grawerowany dyplom dla rodziców

Album zdjęciowy jako podziękowanie dla rodziców

Ostatnim pomysłem na wyjątkowe podziękowanie dla rodziców mogą być albumy ze zdjęciami rodzinnymi oraz fotografiami młodej pary. Będzie to podarunek o wartości sentymentalnej, do którego można wracać, kiedy tylko się chce. Wręczając rodzicom album, należy zadbać o to, by jego część była zapełniona, jednak warto pozostawić przestrzeń również na ich ulubione zdjęcia. Podstawą jest zadbanie o to, by album prezentował się solidnie i estetycznie. Warto także umieścić na nim także następujące informacje:

  • z jakiej okazji powstał,
  • kto go wręcza i komu,
  • kiedy.

Niezależnie od tego, co wybierzemy w ramach podziękowań dla rodziców, dobrym pomysłem jest zadbanie o przynajmniej drobny element, świadczący o tym, że podarek jest specjalnie dla nich. Z pewnością każdy doceni, jeśli włożymy w wybór prezentu odrobinę więcej serca. Do preferencji rodziców należy dopasować także formę składania podziękowań – w mniejszym lub większym gronie, publicznie w trakcie wesela lub jeszcze przed ślubem.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *