Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Na tym nie oszczędzaj organizując wesele!

Na tym nie oszczędzaj organizując wesele!

Organizacja wesela, zwłaszcza takiego wymarzonego jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Nie jedna Panna Młoda chciała by mieć kartę bez limitu, aby móc zrealizować każdy swój pomysł i nie zważać na koszty. Niestety trzeba zejść na ziemię i skonfrontować się z rzeczywistymi wydatkami i posiadanym przez Młodą Parę budżetem, który niestety nie jest z gumy. Szukanie oszczędności to nic złego, jednak trzeba się bardzo dobrze zastanowić na czym można zaoszczędzić i nie odbije się to na jakości wesela, a na czym lepiej nie o oszczędzać. Postaramy się Wam podpowiedzieć jak oszczędzanie może wpłynąć na wesele, i na czym lepiej nie oszczędzać. 

Obrączki ślubne

Nie chodzi nam o to, aby wydawać na nie niebotyczne sumy, ale też nie oszczędzajcie na nich zbyt mocno. Najlepiej jest zrobić dobre rozeznanie na rynku. Sprawdzić ceny w małych jubilerach i większych sklepach z biżuterią, dzięki takiemu porównaniu można kupić obrączki ślubne w dość dobrej cenie i jakości. Pamiętajcie o jednym obrączki będą Wam towarzyszyć każdego dnia do końca życia i mają być symbolem Waszej miłości. Dlatego też zadbajcie o to, aby obrączki ślubne przede wszystkim Wam się podobały i do Was pasowały. Jeśli te wasze wymarzone obrączki będą troszkę droższe niż na początku zakładaliście, warto wydać na nie więcej i cieszyć się z ich noszenia na palcu. Oszczędzanie w temacie obrączek na wesele naszym zdaniem nie jest wskazane.

Buty ślubne dla Panny Młodej i Pana Młodego

Czego nie powinniście jeszcze robić na swoim weselu to przede wszystkim nie powinniście oszczędzać na własnych butach. Pamiętajcie, że w dniu waszego ślubu przetańczycie całą noc, naprawdę całą. Każdy z gości będzie chciał z Wami zatańczyć, więc nie oszczędzajcie na butach na wesele. Na pierwszym miejscu postawcie na wygodę, na kolejnym na wygląd a dopiero na końcu sugerujcie się ceną. Mało tego pamiętajcie o tym, aby buty ślubne odpowiednio wcześniej rozchodzić.

Oprawa muzyczna wesela

Muzyka stanowi niezwykle istotny element każdego wesela. Praktycznie bez Dj, czy zespołu muzycznego wesele nie może się odbyć. Z całą pewnością oszczędzanie na oprawie muzycznej nie jest dobrym pomysłem. Przecież nie chcecie, aby Wasi goście siedzieli przy stole, bo muzyka nie trafia w ich gust i nikogo nie porywa do tańca. Ten koszmar może się ziścić, jeśli będziecie nadmiernie ciąć koszty i oszczędzać na zespole weselnym. Jeśli nie wiecie czy wybrać Dj, czy zespół muzyczny dokładnie rozważcie wszystkie za i przeciw, przeanalizujecie wszystkie dostępne oferty i sprawdźcie opinie innych na temat danego Dj, czy zespołu muzycznego. Dołóżcie wszelkich starań, aby dokonać odpowiedniego wybory, z całą pewnością nie sugerujcie się ceną.  Natomiast podczas planowania budżetu weselnego zwiększcie kwotę przeznaczoną na DJ, albo zespół muzyczny, bo to gwarancja dobrej zabawy.

Fotograf/kamerzysta

Przygotowania do ślubu trwają dość długo, a sam dzień ślubu mija w zawrotnym tempie. Jedyne co nam pozostaje to piękne wspomnienia utrwalone w formie zdjęć, albo filmu. Nie wszystkie pary decydują się na obie opcje. Niektórzy w ramach cięcia kosztów wybierają albo fotografa, albo kamerzystę. Trudno ocenić co jest lepszą pamiątką, czy zdjęcia, czy może film, sami musi podjąć decyzję. Bez względu na to czy zdecydujecie się na fotografa, czy kamerzystę, a może na jedno i drugie nie szukajcie w tym temacie oszczędności. Sprawdźcie dokładnie portfolio wszystkich fotografów i wybierzcie tego, którego zdjęcia będą się Wam najbardziej podobały. Nawet jeśli nie będzie on najtańszy. Zapewniamy Was, że do albumu ze zdjęciami będziecie wracać bardzo często. Przyjemniej Wam będzie je oglądać jak zdjęcia będą dobrej jakości, dobrze obrobione, a ludzie na nich będą wyglądali jak żywi. Fotograf z dużym doświadczeniem może nie być tani, ale nie oszczędzajcie na nim.

Wesele nie musi być strasznie drogie, aby było piękne. Jednak oszczędzanie na wszystkim, nie jest dobrym rozwiązaniem. Z całą pewnością nie oszczędzajcie na tym o czym wspomnieliśmy wyżej. Do pozostałych wydatków ślubnych podchodźcie rozważnie, może oszczędzając na jednym, będziecie mogli na coś innego wydać odrobinę więcej. Przede wszystkim nie zapominajcie o tym, że to Wy jesteście w tym dniu najważniejsi i to Wy macie być szczęśliwi, a odrobina szaleństwa jeszcze nikogo nie zrujnowała. Wiemy, że w przygotowaniach ślubnych zachowanie umiaru jest bardzo trudne.  

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *