Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Suknie ślubne z odkrytymi plecami – inspiracje

Suknie ślubne z odkrytymi plecami – inspiracje

Suknia ślubna – ile Panien Młodych, tyle pomysłów na właśnie ten strój. Chociaż ostatnio można zauważyć pewną zależność, czyli coraz więcej Panien Młodych stawia na odkryte plecy, duży dekolt na plecach zamiast z przodu. Oczywiście tu też jest spore pole do popisu, gdyż sukien ślubnych z odkrytymi plecami mamy naprawdę wiele rodzajów. Dodatkowo każdy dodatek w sukni może sprawić, że będzie ona unikatowa i niepowtarzalna. Jeżeli chciałabyś suknię z odkrytymi plecami lub z wyciętym dekoltem na plecach to zobacz nasze inspiracje, a napewno wybór będzie łatwiejszy.

Suknia ślubna z wyciętymi plecami – okrągły dekolt

Nie zawsze dekolt musi być wycięty od szyi do połowy pleców. Aktualnie można się spotkać z wycięciami w koronce na plecach, gdzie góra przytrzymywana jest zapięciem przy szyi a w połowie pleców mamy wycięcie. Najlepiej to właśnie wygląda, kiedy sukienka jest koronkowa, wtedy ta koronka pięknie tworzy wzór na plecach. W takim przypadku przód sukienki posiada delikatny dekolt w łódeczkę lub serduszko lub jest jeszcze bardziej klasyczny. Za to właśnie plecy mają robić widowisko. Dlatego często Panny Młode rezygnują z welonu.

Sprawdź: Co zamiast welonu? Alternatywy dla welonu na ślubie 

Plecy V – suknia ślubna z głębokim dekoltem

I tu mamy kolejne propozycje dla sukni z wyciętymi plecami, czyli dekolt w literkę V. Taka suknia też może mieć różne style, ten dekolt może sięgać kości lędźwiowych lub być bardzo delikatny. Wszystko zależy od tego jak pewnie czujesz się Ty jako Panna Młoda. Takie suknie są w jakiś sposób zabudowane z przodu przy użyciu cieniutkiego materiału, który przypomina skórę, aby suknia miała na czym się trzymać. Są też takie suknie, które posiadają dekolt zarówno z przodu jak i z tyłu, wygląda t obłędnie, jednak nie dla każdej kobiety będzie to dobry pomysł. Suknia może spadać z ramion i to może przeszkadzać w tańcu, a dodatkowo mocno stresować Małżonków. Suknię oczywiście możesz przykleić do ciała specjalną taśmą.

Suknia ślubna z ozdobami na plecach

Jeżeli podobają Ci się suknie ślubne w stylu boho lub wręcz odwrotnie w stylu królewskim to możesz znaleźć suknie ślubne z pięknymi zdobieniami na plecach. Może to być koronka, koraliki a nawet łańcuszki czy kwiaty. Jeżeli chodzi o suknie ślubne jest to duże pole do popisu. Tak naprawdę może znaleźć się na niej wszystko co sobie wymarzysz. Jednak polecamy wybór dobrych salonów ślubnych, aby suknia nie wydała się przesadzona.

Zobacz także: Salony sukien ślubnych w Twojej okolicy

Warto wiedzieć, że przy takich sukniach często przyszyty jest materiał imitujący skórę, dlatego suknia tylko wydaje się, że jest odkryta. Jest to ciekawe rozwiązanie dla Panien Młodych, które obawiają się, że podczas tańców sukienka może opadać. Warto też sprawdzać to, czy sukienka porusza się już w salonie sukien ślubnych czy przy krawcowej. Niektóre elementy można złapać mocniej i nie będzie wtedy kreacja się poruszać.

Suknia ślubna z guziczkami na plecach

Jesteśmy pewni, że wiesz o co chodzi. To jest bardzo popularne, szczególnie w stylu glamour czy klasycznym. Mówimy tu o sukni ślubnej, w której wzdłuż kręgosłupa biegnie rząd ślicznych, małych, zdobionych guziczków. Wygląda to bardzo zmysłowo i oryginalnie, dlatego że są one przyszyte na cienkim materiale imitującym skórę. Z daleka wygląda to jak piękna „wisząca” ozdoba na plecach. Dzięki temu suknia tak naprawdę jest zabudowana i nie musisz obawiać się o opadanie z ramion.

Jak widać jest wiele propozycji takich sukien z odkrytymi plecami, wycięciami i dużym dekoltem na plecach. Jeżeli podobają Ci się takie suknie to nie musisz się obawiać, że będzie źle leżeć, że będzie opadać. Dzięki temu, że wszywa się delikatny materiał pod kolor Twojej skóry taka suknia trzyma się na miejscu. Dodatkowo możesz zaszaleć i wybrać duży dekolt z tyłu, na plecach i nie podszywać go. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli wybierasz suknię ślubną z wycięciem na plechach to zrezygnuj z dużego dekoltu z przodu. Może być „za dużo” i sukienka nie będzie wyglądać atrakcyjnie. Najlepszym sposobem na sprawdzenie takiej sukni, jest udanie się do salonu sukien ślubnych i zmierzenie takiego modelu. Dodatkowo warto trochę w niej poszaleć, a dokładnie – usiąść, przejść się, potańczyć, nachylić się nad stołem czy zrobić obrót z podniesionymi rękami. Będziesz mieć świadomość sukni i swojego ciała. Zdecydujesz wtedy czy czujesz się dobrze w takim modelu sukni ślubnej, gdyż niestety nie wszystko co wygląda pięknie może pasować do każdej osoby i przede wszystkim do sylwetki.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *