Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Próbny makijaż ślubny? Jak przygotować się przed ślubem?

Próbny makijaż ślubny? Jak przygotować się przed ślubem?

Suknia ślubna to bardzo ważna rzecz w dniu ślubu, jednak równie ważnym elementem jest makijaż ślubny. Nie musisz sprawdzać wcześniej jak będziesz się prezentować w całości, jednak serdecznie do tego zachęcamy. Każda Panna Młoda będzie czuła się pewniej, jeżeli wykona makijaż ślubny. Jak to działa, kiedy należy go wykonać , a także ile to kosztuje podpowiadamy w tym artykule.

Próbny makijaż ślubny – jak się przygotować?

Na próbny makijaż ślubny należy do tej samej kosmetyczki czy makijażystki, do której planujemy iść w ten najważniejszy dzień. Makijaż ten pokaże jak możesz wyglądać w dniu ślubu i umożliwia stworzenie idealnej kompozycji kolorów czy dodatków.

Warto umówić się na taki makijaż próbny dużo wcześniej, aby przygotować się do danego makijażu. Pamiętaj, że nie musi być to ostateczna wersja Twojego wyglądu, właśnie dlatego warto dać sobie odpowiednią ilość czasu, aby przygotować idealny makijaż.

Idąc na próbny makijaż ślubny weź ze sobą zdjęcie sukni, albo Twoje zdjęcie w sukni, do tego informację o kolorystyce wesela, a także sporo inspiracji makijażów ślubnych.

Zainspiruj się: Makijaż ślubny dla blondynek i brunetek

Cena makijażu ślubnego. Ile kosztuje próbny i właściwy makijaż ślubny?

Co może zaskoczyć, często niemile, jest to, że makijaż próbny często kosztuje tyle samo co makijaż wykonany w dniu ślubu. Może zdarzyć się również tak, że makijaż ślubny próbny będzie droższy od makijażu właściwego. Dlaczego tak jest?

  • Przede wszystkim, w dniu próbnego makijażu wizażystka pomaga dobrać odpowiedni makijaż, podpowiada, uzgadnia wszystkie szczegóły z przyszłą Panną Młodą, co trwa dosyć długo, a dodatkowo wymaga sporego doświadczenia i wysokich kompetencji,
  • makijaż próbny pochłania taką samą ilość kosmetyków, co makijaż ślubny,
  • wizażystka wykonuje makijaż ślubny próbny z dokładnością, tak samo jak w dniu ślubu,
  • makijaż próbny często jest poprawiany i zmieniany przez Panny Młode, a to wymaga zużycia dodatkowych kosmetyków, oraz więcej czasu.

Ceny uzależnione są przede wszystkim od cennika makijażystki, od tego jakich kosmetyków używa. Można się spotkać z cenami od 100 do nawet 600 zł za makijaż. Są to ceny próbnego makijażu ślubnego jak i tego właściwego w dniu ślubu.

Kiedy należy zrobić próbny makijaż ślubny?

Przede wszystkim, zanim wybierzesz się na makijaż próbny, polecamy zapoznać się z opiniami wizażystki, jej zdjęciami prac i podejściem do klientów. Przed makijażem należy zadbać o stan cery, oraz zastanowić się jaki kolor włosów będzie docelowo. Jeżeli pomiędzy makijażem próbnym, a dniem ślubu zamierzasz zmienić kolor włosów, należy powiadomić o tym swoją wizażystkę. Korzystaj z tych samych kosmetyków przed ślubem, aby nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna.

Próbny makijaż ślubny wykonujemy około 1-2 miesiące przed ślubem, kiedy wszystkie lub większość dodatków jest już skompletowana. Wiadomo jak wygląda suknia i jaki będzie styl ślubu i wesela. Makijaż należy przetestować, dlatego spokojnie możesz funkcjonować jak w dniu powszednim. Warto zrobić sobie kilka zdjęć – chwilę po skończeniu makijażu, jak również w trakcie doby. Będziesz wiedziała jak sprawdza się każda część makijażu i co można delikatnie poprawić przy wykonywaniu właściwego makijażu w dniu ślubu.

Czy warto wykonać próbny makijaż ślubny?

Naszym zdaniem jest to bardzo ważna decyzja. Jeżeli wykonasz makijaż ślubny wcześniej na próbę, pozbędziesz się stresu związanego z błędami, które mogą wyniknąć przy tworzeniu makijażu w dniu ślubu. Dodatkowo, makijażystka poradzi jak zadbać o cerę przed samym ślubem, oraz sprawdzi, czy nie występuje reakcja alergiczna na jakiekolwiek kosmetyki. Każdy specjalista dobierze odpowiednie kosmetyki, kolory do urody, karnacji i do dodatków weselnych.
Jeżeli korzystasz pierwszy raz z usług makijażystki, dzięki opcji próbnej, możesz sprawdzić jej umiejętności.
Wykonując makijaż ślubny samodzielnie, również radzimy przetestować nawet kilka razy swój wymarzony makijaż i sprawdzić czy czujesz się w nim komfortowo, wygodnie i pięknie!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *