Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Makijaż ślubny – delikatny czy mocny? Zobacz inspiracje

Makijaż ślubny – delikatny czy mocny? Zobacz inspiracje

Makijaż ślubny, czyli jedna z tych rzeczy, na której najbardziej zależy Pannie Młodej w dniu swojego ślubu. Makijaże mają to do siebie, że nie zawsze wyglądają elegancko i ładnie, albo w ogóle nie pasują do naszej twarzy i osobowości. W jaki sposób poradzić sobie z makijażem ślubnym w tym najpiękniejszym dniu? W tym artykule znajdziesz wiele pięknych inspiracji, jak również porad.

Ślubny makijaż dla blondynki

Blondynki, niezależnie jaki mają kolor oczu powinny wybrać makijaż w kolorach pastelowych, ewentualnie delikatne somkey eyes. Warto pamiętać, że naturalny makijaż będzie wyglądał elegancko a dodatkowo można mieć pewność, że taki delikatniejszy makijaż nie ulegnie zniszczeniu podczas przyjęcia. Jeżeli jesteś odważniejszą Panną Młodą możesz zaszaleć z dodaniem kontrastowego koloru na zewnętrzne kąciki oczu ewentualnie ciemniejszy kolor na usta w postaci pomadki.

Delikatny makijaż ślubny

Najbardziej idealny makijaż to taki, w którym twarz wygląda na wypoczętą i świeżą. Przy próbnym makijażu warto zwrócić uwagę, czy oko nie wygląda jakby opadało, ani czy cienie się nie osypują. Osypujące cienie sprawiają, że wokół oczu tworzy się ciemna otoczka i przypomina sińce.

Mocny makijaż ślubny dla blondynki

Nie wszystkie włosy blond są naturalne, a także nie każda Panna Młoda chce wyglądać bardzo naturalnie. Czasem warto wybrać kontrastujący makijaż przy delikatnej sukni, która nie ma zbyt dużo ozdobników. Jeżeli Twoja uroda daje możliwość na mocny makijaż, warto z niego skorzystać. Dobrze zaznaczone oczy będą przyciągać wzrok i wyglądać pięknie przy białej sukni. Pamiętaj o tym, aby makijażystka dobrze zabezpieczyła makijaż przed uszkodzeniem.

Makijaż ślubny dla brunetek

Ciemniejsze włosy wymagają również ciemniejszego makijażu. Jeżeli Panna Młoda zrobi bardzo delikatny makijaż, może on wyglądać blado. Panna Młoda zniknie na zdjęciach, a niekiedy może wyglądać na chorą. Nie oznacza to, że od razu trzeba robić czarne oczy, czy bardzo ciemne usta. Warto zaznaczyć oczy kreską albo dobrze wyeksponować rzęsy. Wszystko zależy jaki typ urody posiada przyszła Panna Mołoda i w jakich kolorach się dobrze czuje. Dodatkowo można zainspirować się kolorem dominującym w dekoracjach ślubnych. Dokładamy wtedy do makijażu oka róże, fiolety czy brązy. Można też kolor pokazać na swoich ustach.

Dla ciemnych włosów polecamy dobrać makijaż do sukni, o co nam chodzi? Jeżeli suknia jest strojna i bogata w zdobienia, makijaż powinien być delikatny jednak nie bardzo jasny. Należy zaznaczyć oczy, za to usta pozostawić delikatnie muśnięte błyszczykiem.

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz typ makijażu warto poradzić się swojej makijażystki. Specjalista podpowie, czy dany makijaż będzie pasował zarówno do typu urody Panny Młodej, jak również do całej kreacji i fryzury. Polecamy zaufać osobie wykonującej makijaż i wykorzystać możliwość zrobienia makijażu próbnego.

Doradź się profesjonalisty: Fryzjerzy i kosmetyczki w Twojej okolicy

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *