Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Co zamiast welonu? Alternatywy dla welonu na ślubie i oczepinach

Co zamiast welonu? Alternatywy dla welonu na ślubie i oczepinach

Welon jest elementem nie tylko dekoracyjnym, ale ma wielkie znaczenie w ubiorze Panny Młodej. W tradycji jest on oznaką czystości i niewinności Panny Młodej. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie można oczekiwać tego od przyszłej żony, dlatego welon w większości jest dodatkiem do sukni ślubnej. Niektóre Panny Młode chcą postawić na coś nowoczesnego, zrezygnować z welonu, który nie pasuje do każdej sukni ślubnej lub stylu wesela. Ostatnio bardzo modnym elementem zostały wianki na głowę, które idealnie pasują do wesela w stylu rustykalnym lub boho. Jednak nie tylko wiankiem można zastąpić welon, a o tym wspominamy właśnie w tym wpisie.

Wianek ślubny zamiast welonu?

Źródło: Pinterest

Tak jak wspominaliśmy powyżej, jest to najczęstszy wybór przyszłych Panien Młodych, które rezygnują z welonu. Wianek pięknie wygląda przy sukniach koronkowych, w stylu boho czy rustykalnym. W zależności od stylu wianka można go wykorzystać również do wesel w stylu góralskim czy regionalnym.
Wianek ślubny wykonywany jest ze świeżych kwiatów i roślin lub takich ususzonych. Robią go profesjonaliści lub można zapytać o taki w kwiaciarni. Fajnym pomysłem jest to, aby wykorzystać kwiaty, które będziesz miała przy dekoracji stołów, ewentualnie w podobnym kolorze.

Opaski ślubne – ozdoby do włosów

Jeżeli jednak kwiaty nie będą pasować do Twojego ślubu, nie czujesz się dobrze w świeżych roślinach, możesz wybrać wianki stworzone z biżuterii. Są to ozdoby do włosów wykonane z różnych koralików. Pięknie się prezentują w każdych włosach. Można wykorzystać taki wianek umieszczając go na całych lub wybierz delikatną ozdobę przy koczku, lub nad uchem. Możesz wykorzystać do tego pięknie zdobiony grzebień, spinki z koralikami czy brylancikami np.: Swarovskiego, ewentualnie bogate wsuwki.

Warto sprawdzić: Biżuteria ślubna

Kapelusz z woalką, woalka ślubna, woalka ecru lub biała

Źródło: Pinterest

Woalka jest kolejną alternatywą dla welonu. Taka ozdoba najczęściej używana jest przy ślubach cywilnych, kiedy Panna Młoda ma skromniejszą suknię a dodatkowo nie chce zakładać welonu.
Woalki mają różną formę. Mogą one być przypięte do kapelusza, toczka lub do małej ozdoby. Woalki wykonane są z cieniutkiego tiulu i mogą one nachodzić na część twarzy, ewentualnie zakrywać tylko włosy i część czoła. To wszystko zależy od upodobań przyszłej Panny Młodej. Woalka pięknie będzie prezentować się w stylizacji retro, lata 50. – 60. do stonowanej sukni, białych, delikatnych rękawiczek.

Co zamiast welonu na oczepiny?

Jeżeli wybierzesz stylizację bez welonu warto zorganizować coś na oczepiny. Oczywiście, jeżeli zamierzasz mieć oczepiny na swoim weselu, a także zabawę z wybieraniem „nowej pary”. Jeżeli tak, to właśnie w tym czasie możesz skorzystać z mody z Ameryki, w której to Panna Młoda rzuca do tyłu swój bukiet ślubny zamiast welonu, czy wianka z głowy. Oczywiście można rzucić też toczek, kokardę czy woalkę, którą będziesz mieć we włosach. Nic nie stoi na przeszkodzie!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *