Rejestracja / Logowanie

Blog ślubny

Porady i inspiracje ślubne

Co zamiast welonu? Alternatywy dla welonu na ślubie i oczepinach

Co zamiast welonu? Alternatywy dla welonu na ślubie i oczepinach

Welon jest elementem nie tylko dekoracyjnym, ale ma wielkie znaczenie w ubiorze Panny Młodej. W tradycji jest on oznaką czystości i niewinności Panny Młodej. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie można oczekiwać tego od przyszłej żony, dlatego welon w większości jest dodatkiem do sukni ślubnej. Niektóre Panny Młode chcą postawić na coś nowoczesnego, zrezygnować z welonu, który nie pasuje do każdej sukni ślubnej lub stylu wesela. Ostatnio bardzo modnym elementem zostały wianki na głowę, które idealnie pasują do wesela w stylu rustykalnym lub boho. Jednak nie tylko wiankiem można zastąpić welon, a o tym wspominamy właśnie w tym wpisie.

Wianek ślubny zamiast welonu?

Źródło: Pinterest

Tak jak wspominaliśmy powyżej, jest to najczęstszy wybór przyszłych Panien Młodych, które rezygnują z welonu. Wianek pięknie wygląda przy sukniach koronkowych, w stylu boho czy rustykalnym. W zależności od stylu wianka można go wykorzystać również do wesel w stylu góralskim czy regionalnym.
Wianek ślubny wykonywany jest ze świeżych kwiatów i roślin lub takich ususzonych. Robią go profesjonaliści lub można zapytać o taki w kwiaciarni. Fajnym pomysłem jest to, aby wykorzystać kwiaty, które będziesz miała przy dekoracji stołów, ewentualnie w podobnym kolorze.

Opaski ślubne – ozdoby do włosów

Jeżeli jednak kwiaty nie będą pasować do Twojego ślubu, nie czujesz się dobrze w świeżych roślinach, możesz wybrać wianki stworzone z biżuterii. Są to ozdoby do włosów wykonane z różnych koralików. Pięknie się prezentują w każdych włosach. Można wykorzystać taki wianek umieszczając go na całych lub wybierz delikatną ozdobę przy koczku, lub nad uchem. Możesz wykorzystać do tego pięknie zdobiony grzebień, spinki z koralikami czy brylancikami np.: Swarovskiego, ewentualnie bogate wsuwki.

Warto sprawdzić: Biżuteria ślubna

Kapelusz z woalką, woalka ślubna, woalka ecru lub biała

Źródło: Pinterest

Woalka jest kolejną alternatywą dla welonu. Taka ozdoba najczęściej używana jest przy ślubach cywilnych, kiedy Panna Młoda ma skromniejszą suknię a dodatkowo nie chce zakładać welonu.
Woalki mają różną formę. Mogą one być przypięte do kapelusza, toczka lub do małej ozdoby. Woalki wykonane są z cieniutkiego tiulu i mogą one nachodzić na część twarzy, ewentualnie zakrywać tylko włosy i część czoła. To wszystko zależy od upodobań przyszłej Panny Młodej. Woalka pięknie będzie prezentować się w stylizacji retro, lata 50. – 60. do stonowanej sukni, białych, delikatnych rękawiczek.

Co zamiast welonu na oczepiny?

Jeżeli wybierzesz stylizację bez welonu warto zorganizować coś na oczepiny. Oczywiście, jeżeli zamierzasz mieć oczepiny na swoim weselu, a także zabawę z wybieraniem „nowej pary”. Jeżeli tak, to właśnie w tym czasie możesz skorzystać z mody z Ameryki, w której to Panna Młoda rzuca do tyłu swój bukiet ślubny zamiast welonu, czy wianka z głowy. Oczywiście można rzucić też toczek, kokardę czy woalkę, którą będziesz mieć we włosach. Nic nie stoi na przeszkodzie!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *